Visuotiniam karantinui apribojus judėjimo laisvę, pagreitį teko pristabdyti ir su triračiais (Racerunners) bėgiojantiems Lietuvos triračių sporto asociacijos sportininkams. Tačiau mūsų treneriai leisti laiko tuščiomis nenusiteikę – savo dėmesį sutelkė mankštoms bei fizinio aktyvumo užsiėmimams, kurie padės sportininkams ir neprarasti fizinės formos, ir pasiruošti taisyklingam bei lengvesniam bėgimui su triračiais ateityje, kai apribojimams pasibaigus, grįšime prie įprastų bėgimų stadione ar miesto parkuose.
Į virtualias erdves šiuo metu persikėlusios treniruotės vyksta saugiu, nuotoliniu būdu, o jose atliekami fiziniai pratimai yra ne mažiau svarbi pasirengimo būsimoms bėgimo su triračiais varžyboms dalis. Pateikiame rekomendacijas, į ką vertėtų atsižvelgti ir kokių kūno dalių treniravimui reiktų skirti daugiausia dėmesio:
- labai svarbu sustiprinti raumenų sistemą;
- stiprinti pusiausvyros laikymo, stuburo, liemens kontrolės bei koordinuotų judesių gebėjimus;
- sustiprinti apatinės kūno dalies (šlaunų, sėdmenų) raumenis, kad būtų lengviau atsistoti ir mažesne jėga remiantis į balną ar krūtinės atramą, patogiau bėgti su triračiu;
- sustiprinti pilvo ir nugaros raumenis, kad būtų lengviau išsitiesti ir laikyti pusiausvyrą bėgimo metu;
- stiprinti rankas ir lavinti riešus, kad būtų lengviau valdyti triračio vairą.
Aktyviai mankštindamiesi keletą kartų per savaitę netgi namų sąlygomis, sportininkai turi realią galimybę ne tik pasiruošti fiziškai, bet tuo pačiu ir lavinti koordinaciją bei ištvermę, kurios yra labai svarbios bėgant su triračiais.
Kadangi bėgimas su triračiais Lietuvoje yra palyginti dar nauja neįgaliųjų sporto šaka, Lietuvos triračių sporto asociacija šiuo metu rengia metodinę medžiagą, kurioje bus lietuvių kalba pateikti praktiški patarimai šioje srityje dirbantiems mūsų šalies treneriams.
Veiklos vykdomos pagal projektus:
Projektas Nr. SRF-FAV-2019-1-0182 NEĮGALIŲJŲ FIZINIO AKTYVUMO IR SPORTO SU TRIRAČIAIS PLĖTRA VILNIAUS MIESTE (rėmėjas – LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija; veikla dalinai finansuojama sporto rėmimo fondo lėšomis).
Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektas – MOBILUMO, AKTYVAUS LAISVALAIKIO IR ĮTRAUKTIES Į VISUOMENINIUS RENGINIUS GALIMYBĖS PANAUDOJANT TRIRAČIUS (rėmėjas – Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM).